Kurumsal


Banyo Tadilatı

Banyo Tadilatı

Banyo Tadilatı

BANYO TADILATI Teknik destek 0532 261 13 26

Walther Plus Banyo tadilat fiyatları 

 

Ailenizin bütçesine ve aldığınız vitrifiye malzemelerin kalitesine göre farklılık göstermektedir. Her Ailenin bütçesine uygun fiyat aralıklar ile ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Firmamız mimumum seviyelerde bir banyo tadilatının size kaç paraya yapılacağını aşağıda kalem kalem yazarak ortalama olarak hesaplamıştır. Siz bu fiyatları incelerek hangi maddeleri istemiyorsanız fiyattan düşebilirsiniz. Fiyatlarımız 25 metrekare banyo için hesaplanmıştır. 

 

Banyo tadilat fiyatı hesaplama

 

 Eski fayansların kırılması : 1750 TL Sıva işçiliği : 800 TL Kum çimento ve fayans yapıştırıcı :750 TL Su tesisatının yapılması ve montajı : 1700 TL Elektirik tesisatı yapılması ve montajı : 1400 TL Fayans seramik malzemeler : 1900 TL - 4500 TL Fayans işçilik : 1750 TL Klozet rezervuar ve içtakım : 350 TL - 1700 TL arası klozetin modeline bağlı Duşakabin ve duş teknesi : 8000TL - 4500 TL arası modele göre fiyat farklılığı Banyo dolap lavabo : 1350TL - 3100 TL arası modele bağlı Banyo ısınması için havlupan : 500 TL - 950 TL arası Banyo lavabo musluk : 90 TL - 800 TL arası markaya göre Banyo duş musluk : 100TL - 1200 TL arası markaya göre Vitrifiye malzemeleri : 260 TL - 600 TL arası Bu yazdıklarımız dışında tabiki ufak tefek yapı malzemeleri ihtiyacı oluyor. Bunları müşteriye yansıtmıyoruz. Çıkarılan fiyat ortalama fiyattır. Keşifden sonra müşteri ile yapılan sözleşme sonunda müşteri ne istiyorsa ona göre fiyat düşebilir yada çıkabilir.

6 m2 bir banyo tadilatı 8000 tl ile 25000 tl arasında kullanılacak malzeme ve vitrifiye kalitesine göre değişiklikler göstermektedir

Banyo yenilemek ne kadara mal olur?Eve yorgun argın geldiğimizde dinlenmek ve ruhumuzu deşarj etmek için kendimizi banyoya zar zor atarız. Banyo, evin en dinlendirici ve arındırıcı odası olduğu için oldukça titiz ve özenli bir şekilde dekore edilmelidir. Genel olarak yeni bir eve taşındığınızda veya yeni bir ev satın aldığınızda banyo dekorasyonu istediğiniz gibi olmayabilir. Bu durumda evinizin banyosunu yenilemek, banyo tadilatı yapmak durumunda kalırsınız. Eğer evinizin banyosunu yenilemek ve banyo tadilatı yapmak istiyorsanız öncelikle banyo tadilatı kaça mal olur sorusunun cevabını bulmanız gereklidir. Banyo dekorasyonu, banyo tadilatı; zemin döşemeleri, duvar kaplamaları, tesisatlar, banyo mobilyaları ve duş kabini, küveti gibi etkenlerin bir araya gelmesi ile yapılır. Bu etkenlerin fiyatlarını bilmeden banyo tadilat fiyatını bilemezsiniz. Banyo tadilatı ne kadara mal olur sorusuna cevap verebilmek için banyo içinde uygulayacağınız dekorasyon fikrini de belirlemeniz gereklidir. Vintage bir banyo dekorasyonu veya modern bir banyo dekorasyonu yapacaksanız fiyatlar seçeceğiniz banyo fayansı ve banyo mobilyalarına göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle banyo yenileme işlemine başlamadan önce planlarınızı yapmış olmanız ve planlarınız dahilinde banyo tadilatı kaça mal olur, banyo tadilatı kaç gün sürer sorularına cevap vermiş olmanız gerekir. 
Banyo yenileme işlemleri için banyo seramik fiyatlarını bilmeniz gereklidir. Seramikler banyoya asaletini kazandıran, görsel olarak banyonun kusursuz bir arınma odası olmasını sağlayan ve ışığın yardımı ile ışıl ışıl bir banyo oluşmasını sağlayan temel dekorasyon unsurlarıdır. Banyo seramikleri kalite olarak sınıf sınıf olduğundan kullanacağınız seramik türüne ve desenine göre fiyat değişkenlik gösterir. Örnek olarak birinci sınıf bir banyo seramiği kullanacaksanız metrekaresi ortalama 75 TL ile 150 TL arasında değişir. İkinci sınıf bir banyo seramiği tercih edecekseniz rakam daha aşağılara düşerek 35 TL ile 75 TL arasında değişir. Ortalama 20 metrekarelik bir banyo dekorasyonu veya banyo yenileme işlemi yapacaksanız zemin ile birlikte 30 metrekarelik banyo seramiği ihtiyacınız olacaktır. 30 m2 banyo seramiğini birinci sınıf seçerseniz ortalama 2500 TL banyo seramiği maliyeti ortaya çıkacaktır. Banyo tadilatı veya banyo yenileme işlemlerinin bir diğer adımı banyo içinde kullanılan banyo mobilyalarının seçimidir. Banyo mobilyalarının fiyatını belirleyebilmek için tarzınıza ve banyo dekorasyon fikrine göre mobilyalar seçilmelidir. Duş kabini dışında kalan lavabo, lavabo tezgahı, ayna, klozet gibi mobilyaları birinci sınıf seçtiğinizde fiyat değişecektir. Lavabo seçerken en kalitelisini almalıyım diye düşünürseniz 1000 TL ile 5000 TL arası, orta sınıf bir lavabo alayım derseniz 300 TL ile 2500 TL arası bir maliyet oluşacaktır. Lavabo tezgahı uzunluğuna bağlı olarak değişen fiyatlara sahiptir. Ortalama bir lavabo tezgahı alırsanız maliyeti ortalama olarak 1000 TL ile 3000 TL arası olacaktır. Kullanılan malzemenin ahşap olması, seramik veya mermer olması fiyat aralığını belirlemektedir. Ayna seçimi tamamen keyfinize ve tarzınıza kalıyor. standart çerçeveli bir ayna tercih edebilir, 200 TL gibi bir maliyet oluşturabilirsiniz veya Varaklı ve altın sarısı bir ayna tercih ederek maliyetinizi artırabilirsiniz. Klozet seçiminde kalite kalite fiyat değiştiği için ortalama bir klozet seçebilir ve bütçenizden 500 TL gibi bir rakam ayırabilirsiniz. Banyo mobilyalarının en önemlisi olan duş kabini yaptırmak istiyorsanız fiyatları ortalama olarak 1000 TL ile 5000 TL arası değişen bir aralığa sahiptir. Ortalama bir duş kabini tercih ederek 2500 TL banyo dekorasyonu maliyetine ekleyebilir veya duş kabini yerine duş alanının tamamını kapatacak cam bölme tercih ederek maliyeti daha aşağılara çekebilirsiniz. Cam bölme maliyeti ortalama olarak 4*2 m için 800 TL dir. Banyo yenileme maliyetini hesapladığınızda 20 m2 lik bir banyo için duş kabini tercih edecekseniz ortalama malzemeler ile birlikte işçilik dahil 9000 TL gibi bir maliyet, duş kabini yerine cam bölme tercih edecekseniz işçilik dahil 7500 TL gibi bir maliyet ortaya çıkacaktır. 
Banyonuzu yenilemeye karar verdiyseniz öncelikle banyo içinde uygulayacağınız dekorasyon fikrini belirlemelisiniz. Banyo dekorasyonları konusunda iç mimar ruhunuzu ortaya çıkarıp kendi tasarımınızı uygulayabileceğiniz , göz kamaştırıcı fayanslar seçerek banyonuzu kusursuz, göz alıcı güzellikte bir banyo haline getirebilirsiniz.
Banyo mobilyaları


Walther Plus Banyo tadilat FİYAT TALEP ET
Bir banyonun banyo olarak arındırma ve dinlendirme görevini yerine getirebilmesi için ferah iç mekanlara sahip olması şarttır. Banyo yenileme maliyeti hesabı yapılırken banyonun doğal gün ışığı alıp almadığı, aydınlatmanın yeterli olup olmadığı çok önemli kıstaslar dandır. Ferah iç mekanlar oluşturmak adına açık tonların tercih edilmesi, açık tonlara sahip banyo mobilyaları seçilmesi gerekir. Banyo mobilyası maliyeti hesaplanırken renk faktörü maliyeti doğrudan etkileyeceği için dekorasyon fikrine uygun renkler önceden belirlenmeli, banyo yenileme maliyeti bu şekilde hesaplanmalıdır. Lavabo tezgahı, banyo dolabı ve halı gibi mobilyalar banyo yenileme işlemlerinin birer parçası oldukları için renk ve doku bütünlüğüne dikkat edilmeli, maliyetin ekonomik olması için ideal tercihler yapılmasına önem verilmelidir. Maliyeti ekonomik hale getirmek adına banyo konusunda uzman olan bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.
Fayans seçimi


FİYAT TALEP ET
Banyo içinde ışıltı oluşturan, renk, dokusu ve görselliği ile banyoya hayat veren banyo seramiği maliyeti ile de banyo yenileme işlemlerini doğrudan etkiler. Banyo seramik fiyatları kadar seramiklerin kaplanması da çok önemli bir etkendir. Doğru kapla yöntemleri kullanılmadığında banyo tadilatı ne kadar sürer sorusunun cevabı uzayacağı gibi size de ekstra seramik maliyeti oluşturacaktır. Banyo seramik fiyatları geniş bir aralıkta yer aldığı için bütçeniz ve dekorasyon tarzınıza göre seçimler yapmalısınız. Seçtiğiniz banyo seramiğini duvara doğru bir yöntemle yapıştırmalı, uzun yıllar duvar yüzeyinde kalmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde seramiklerin bir kısmı dökülecek ve banyo içinde çok kötü bir görsel oluşturacaktır. Banyo fayansı, seramiği nasıl seçilmeli ve kaplanmalı sorusuna cevap olarak banyo fayansı nasıl döşenir, yazımız ilginizi çekecektir. 

FİYAT TALEP ET

Banyonuzun da evinizin diğer odaları gibi görkemli ve ihtişamın sembolü olmasını istiyorsanız banyo tasarımını ihtişamlı bir görsel üzerine yapmalısınız. İhtişamlı bir tasarım banyo yenileme veya banyo dekorasyon maliyetini artıracağı gibi banyo tadilat süresini de uzatacaktır. Altın sarısı renk, ihtişamı sembolize eden, siyah ile harmanlandığında örnek banyo dekorasyonunda olduğu gibi etkileyici bir görsel oluşturan bir renktir. Banyonuzun bu renkler eşliğinde görkemli bir dekorasyona sahip olmasını istiyorsanız lavabo ve lavabo tezgahını ihtişama uygun olacak şekilde tercih etmelisiniz. Banyo zemini için kullanılacak seramikler ve fayanslar dekorasyon bütünlüğüne uygun olacak şekilde tercih edilmelidir. Bu durumda banyo yenileme maliyetiniz artış gösterecektir. 
Dekorasyonun püf noktaları


Walther Plus Banyo tadilat  TADİLAT ŞİRKETLERİ FİYAT TALEP ET


Banyo dekorasyonu; emek ve zaman isteyen bir süreç olduğu için tüm püf noktalarını bilmek gereklidir. Bir banyonun her açıdan kusursuz olması için en küçük detayına kadar seçimlerin eksiksiz ve doğru yapılmış olması, uygulamasının doğru yöntemler ile yapılmış olması şarttır. Banyo dekorasyonlarında seçilecek renklerde çok önemlidir. Banyo dekorasyonu ile ilgili olarak dekorasyon püf noktalarını bilmeli ve banyonuzu bu püf noktalarını baz alarak dekore etmelisiniz. Klozet yerleşimi, banyo dolabının yeri ve ölçüleri, zemin fayansı için renk seçimleri, banyo aksesuarları çin ideal tercihler neler gibi püf noktaları size kusursuz bir banyo dekorasyonunun kapılarını açacaktır. Banyonuz için fikir edinmek, farklı ve modern banyo dekorasyonlarını örnek almak için size ilham verecek modern banyo dekorasyonlarını incelemenizde yararınıza olacaktır.
Duvar kaplamaları

FİYAT TALEP ET
Evinizde fayans yerine duvar kaplaması tercih ederek maliyet avantajı yaratabilirsiniz. Tuğla desenli imitasyon duvar kaplama malzemesi tercih edebilir, ekonomik açıdan yarar sağlayabilirsiniz. Tuğlalar, estetik açıdan kusursuz olan malzemeler olduklarından banyonuz içinde mükemmel bir ambians oluşturacaktır. Farklı renklerde tercih edebileceğiniz imitasyon duvar kaplaması ile banyonuzu evin en sakin ve en estetik odası haline getirebilirsiniz. Orijinal duvar kaplaması modelleri ile herkesin hayranlığını kazanacak bir seçim yapabilirsiniz.
Ekonomik tasarımlar

FİYAT TALEP ET
Banyo yenileme işlemlerinde maliyeti azaltmak ve estetik açıdan kusursuz bir dekorasyon yapmak için ekonomik tasarımlar yapılması gereklidir. Banyo içinde endüstriyel tasarım mobilyalar yerine dekoratör ruhunuzu ön plana çıkaran doğal tasarımlar tercih edebilir, ağaç veya ahşap tercih ederek hem farklı bir lavabo tezgahı yapmış olursunuz hem de modern tasarımınız ile banyo yenileme maliyetini düşürmüş olursunuz. Ayrıca küçük banyolar için ideal ölçülere sahip olan bu tasarımlar size daha geniş ve daha modern bir banyo dekorasyonu yapma imkanı sunacaktır. Lavabo yerine yeni trend olan metal lavabolar ekonomik oldukları için bütçenizi koruyacak, banyo tadilatı ne kadara mal olur sorusunu daha kolay cevaplamanızı sağlayacaktır.
Bu fikirleri nasıl buldunuz? 

 


Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? 
Bizimle temasa geçin!

Walther Plus Banyo tadilat 0532 261 13 26

Evler 

Oturma Odası 
Mutfak 

Yatak Odası 
Çalışma Odası 

Banyo 
Yemek Odası 

 

banyo tadilat hesaplama

banyo tadilatı işçilik fiyatları

mutfak tadilatı

banyo tadilatı nasıl yapılır

banyo tadilatı kaç gün sürer

banyo tadilat örnekleri

banyo yenileme fikirleri

ucuz banyo yenileme