Kurumsal


Dış Cephe Cam Cephe

Dış Cephe Cam Cephe

Dış Cephe Cam Cephe 

Cam cephe kaplama fiyatları

Silikon cephe fiyatları

silikon cam giydirme cephe fiyatları

Strüktürel konstrüksiyon - Silikon cephe 185 dolar

Strüktürel silikon giydirme cephe teşkili; düşeyde 100x50x1.6mm, yatayda 80x50x1.6mm alüminyum profil grubu ile birleşim yöntemidir. Tüm profiller AA 6063 alaşımlıdır. Oluşturulan konstrüksiyon sızdırmazlık için takılan tüm iç ve dış fitiller EPDM -40 +100 C derece ısı farkındaki elastikiyetini muhafaza etmektedir. Aksesuarlar, bariyer sacları, yalıtım, ankraj, bağlantı elemanları dahil silikon cephe birim fiyatıdır.

Panel - Kademeli cam - Silikon cephe

Panel; Strüktürel sistem içerisine takılacak, kaset profilleri ile teşkil edilmiş panellerdir. Kademeli renkli cam; Şişecam marka 6mm mavi reflekte temperli+12 HB + 5mm DC kademeli camdan oluşur. Tüm aksesuarlar dahil strüktürel silikon giydirme dış cephe birim fiyatıdır.

Üretim - Montaj - Silikon cephe

Strüktürel sistem, cam panel, fitiller, bariyer sacları, yalıtım, bağlantı elemanlarının beynelmilel normlarına uygun kalitede imal ve monte edilmesi. İş iskelesi, yatay düşey taşıma, SGK vergileri, iş güvenliği ve nakliye dahil silikon cam cephe birim fiyatıdır.

Kapaklı cephe fiyatları

kapaklı giydirme cephe fiyatları

Strüktürel konstrüksiyon - Kapaklı cephe 175 dolar

Strüktürel kapaklı giydirme cephe teşkili; düşeyde 100x50x1.6mm, yatayda 80x50x1.6mm alüminyum profil grubu ile birleşim yöntemidir. Tüm profiller AA 6063 alaşımlıdır. Oluşturulan konstrüksiyon sızdırmazlık için takılan tüm iç ve dış fitiller EPDM -40 +100 C derece ısı farkındaki elastikiyetini muhafaza etmektedir. Aksesuarlar, bariyer sacları, yalıtım, ankraj, bağlantı elemanları dahil kapaklı cephe birim fiyatıdır.

Baskı kapak - Isıcam - Kapaklı cephe

 Baskı kapak; Strüktürel sistem içerisine takılacak ısıcamların montajı için kullanılan baskı ve dekoratif kapak profilleridir. Isıcam; Şişecam marka 6mm mavi reflekte temperli + 12 HB + 5mm DC ısıcamdan oluşur. Tüm aksesuarlar dahil alüminyum kapaklı giydirme dış cephe birim fiyatıdır.

Üretim - Montaj - Kapaklı cephe

Strüktürel sistem, ısıcam, fitiller, bariyer sacları, yalıtım, bağlantı elemanlarının beynelmilel normlarına uygun kalitede imal ve monte edilmesi. İş iskelesi, yatay düşey taşıma, SGK vergileri, iş güvenliği, nakliye dahil kapaklı cam cephe birim fiyatıdır.

Cam panel cephe fiyatları

panel giydirme cephe sistemleri fiyatları

Strüktürel konstrüksiyon - Panel cephe 205 dolar

Bina dizayn faktörleri dikkate alınarak düşeyde 180x50x2.5mm, yatayda 100x50x2.5mm alüminyum profil grubu ile birleşim yöntemidir. Tüm profiller AA 6063 alaşımlıdır. Oluşturulan konstrüksiyondaki sızdırmazlık için takılan tüm iç ve dış fitiller EPDM -40 +100 C derece ısı farkındaki elastikiyetini muhafaza etmektedir. Aksesuarlar, bariyer sacları, yalıtım, ankraj, bağlantı elemanları dahil cam panel cephe birim fiyatıdır.

Panelleme - Panel cephe

Renkli ısıcam; Şişecam marka 6mm mavi reflekte temperli + 22 HB + 6mm DC ısıcamdan oluşur. Baskı kapak; strüktürel sistem içerisine takılacak ısıcamların montajı için dekoratif ve sızdırmazlık sağlayan kapak profilleridir. Tüm aksesuarlar dahil cam panel giydirme dış cephe birim fiyatıdır.

Üretim - Montaj - Panel cephe

Strüktürel sistem, ısıcam, fitiller, bariyer sacları, yalıtım, bağlantı elemanlarının beynelmilel normlarına uygun kalitede imal ve monte edilmesi. İş iskelesi, yatay düşey taşıma, SGK vergileri, iş güvenliği, nakliye dahil cam panel cephe birim fiyatıdır.

Spider planer cam cephe fiyatları

spider planer cam giydirme cephe fiyatları

Strüktürel konstrüksiyon - Planer cephe 310 dolar

Bina dizayn faktörleri dikkate alınarak düşeyde ve yatayda paslanmaz gergi halat ve spider grubu ile birleşim yöntemidir. Tüm aksesuar ve halatlar 304 kalite paslanmazdır. Aksesuarlar, somun, pul, ankraj, flanş, bağlantı elemanları, rotiller, gergi halatları veya cam taşıyıcı cam kolonlar, bariyer sacları, yalıtım membranı, duman kesici, ankraj, bağlantı elemanları dahil spider planer cam cephe birim fiyatıdır.

Cam kolon - Lamine cam - Planer cephe

Taşıyıcı sistem 8+8 lamine cam kolondan veya gergi halatlarla oluşturulacaktır. Cam kolonlar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilir. Lamine camlar; 8mm temperli cam + 0.72 pvb+ 8mm temperli cam, dört tarafından delinen lamine camlar paslanmaz rotiller vasıtası ile mekanik olarak arka cam taşıyıcılara monte edilmesi. Aksesuarlar dahil birim fiyatıdır.

Üretim - Montaj - Planer cephe

Taşıyıcı sistem cam kolon, paslanmaz gergi halatları, lamine camlar, paslanmaz spiderlar, aksesuarlar, somun, pul, rotiller, bağlantı elemanlarının beynelmilel normlarına uygun kalitede imal ve monte edilmesi. Vinç, yatay düşey taşıma, SGK vergileri, iş güvenliği, nakliye dahil spider planer cam cephe birim fiyatıdır.

Skylight fiyatları

skylight çatı ışıklık fiyatları 220 dolar

Strüktürel konstrüksiyon - Skylight

Işıklık dizayn faktörleri dikkate alınarak her iki yönde oluşturulan çelik konstrüksiyon üzerine skylight alüminyum profillerin giydirilme yöntemdir. Tüm profiller AA 6063 alaşımlıdır. Oluşturulan konstrüksiyona sızdırmazlık için takılan tüm iç ve dış fitiller, bini, çıta, damlalık, silikon, vida, köpük, yalıtım membranı, duman kesici, ankraj, çelik dübel, bağlantı elemanları dahil skylight birim fiyatıdır.

Baskı kapak - Isıcam - Skylight

Isıcam; Şişecam marka 6mm mavi Reflekte temperli + 12 HB + 5mm DC+ 8mm DC + 0.72 pvb+ 8mm DC ısıcamdan oluşur. Baskı kapak; Strüktürel sistem içerisine takılacak ısıcamların montajı için dekoratif ve sızdırmazlık sağlayan kapak profilleridir. Tüm aksesuarlar dahil skylight ışıklık birim fiyatıdır.

Üretim - Montaj - Skylight

Strüktürel sistem, Isıcam, fitiller, bariyer sacları, yalıtım, bağlantı elemanlarının beynelmilel normlarına uygun kalitede imal ve monte edilmesi. İş iskelesi, yatay düşey taşıma, SGK vergileri, iş güvenliği, nakliye dahil skylight birim fiyatıdır.

 

Silikon giydirme cephe sistemi

silikon cam giydirme cephe sistemi

Silikon cam cephe sistemi (Stick)

Silikon dış cephe sistemi : Strüktürel silikon uygulaması ile tamamen cam görünümlü, giydirme cephe sistemidir. Giydirme cephe profilleri ile bina dizayn faktörleri dikkate alınarak (kat yüksekliği, açıklıklar ve rüzgar yükü) Jx ve Jy değerleri belirlendikten sonra kullanılacak yatay ve düşey profillerin birleşimi ile oluşmaktadır. Belirlenen profillerle düşey ve yatay aks ölçülerine göre alüminyum strüktürel giydirme cephe oluşturulur. Hazırlanan karkas, hareketli u ankrajlarla döşeme betonuna monte edilir. Montajın aşamasında dikkat edilmesi gereken nokta düşeyde ve yatayda aynı düzlemde montajın yapılmasıdır. Her katta dilatasyon bırakılması gerekir.

 • silikon cam giydirme klipsli cephe sistemi

  Klipsli sistem

  Silikon giydirme cephe klips sistemi; Isıcam arası çıta profilleri ile oluşturulan çerçeveye camların bonding işlemi ile yapıştırılarak cam panelin oluşturulmasıdır. Oluşturulan cam paneller önceden montajı tamamlanmış strüktürel giydirme cepheye montaj yapılır. Tüm derz boşlukları silikon dolgu yapılarak silikon cephe montajı tamamlanır.

 • silikon cam giydirme kaset cephe sistemi

  Kaset sistemi

  Silikon giydirme cephe kaset sistemi; Kaset profilleri oluşturulan çerçeve içerisine bonding işlemi ile yapıştırılarak kademeli cam ile oluşturulur. Oluşturulan kaset paneller, önceden şantiyede montajı tamamlanan strüktürel taşıyıcıya montajı yapılır. İstenilen bölgelerde gizli kanat açma kolaylığı sağlar.

 

Kapaklı giydirme cephe sistemi

kapaklı cam giydirme cephe sistemi

Kapaklı cephe sistemi (Stick)

Kapaklı dış cephe sistemi : Cam montajında kullanılan baskı profillerinin üzerine düşeyde, yatayda ve ya tek düzlemde kapak profilleri oluşturulan sistemdir. Giydirme cephe profilleri ile bina dizayn faktörleri dikkate alınarak (kat yüksekliği, açıklıklar ve rüzgar yükü) Jx ve Jy değerleri belirlendikten sonra kullanılacak yatay ve düşey profillerin birleşimi ile oluşmaktadır. Belirlenen profillerle düşey ve yatay aks ölçülerine göre alüminyum strüktürel giydirme cephe oluşturulur. Hazırlanan karkas hareketli U ankrajlarla döşeme betonuna monte edilir. Montajın aşamasında dikkat edilmesi gereken nokta; düşeyde ve yatayda aynı düzlemde montajın yapılmasıdır. Her katta dilatasyon bırakılması gerekir. Sistem kapaklı ve yarı kapaklı cephe olarak yapılabilir.

 • yarı kapaklı giydirme cephe sistemi

  Yarı kapaklı sistem

  Yarı kapaklı giydirme cephe sistemi; Yapı dış görünümü itibariyle, sadece yatay (ve ya sadece düşey) kapaklardan (çizgilerden) oluşmaktadır. Ayrıca, düz, açılı, badem ve küt badem kapak ve gizli kanat açma seçenekleriyle yapıya görsel zenginlik katmaktadır.

 • kapaklı giydirme cephe sistemi

  Kapaklı sistem

  Kapaklı giydirme cephe sistemi; Yapı dış görünümü itibariyle, düşeyde ve yatayda kapaklardan (çizgilerden) oluşmaktadır. Ayrıca, düz, açılı, küt kapak ve gizli kanat açma seçenekleriyle yapıya görsel zenginlik katmaktadır. Gizli kanat adaptör profili ile desteklenerek açılabilir.

 

Cam panel giydirme cephe sistemi

cam panel giydirme cephe sistemi

Panel cam cephe sistemi

Panel cam dış cephe sistemi : Genellikle yüksek yapılarda tercih edilen cephe sistemidir. Cephe geçirimsizliğinde en yüksek performans panel sisteme aittir. İskelet yapısı çubuk sistemden farklı olan panel sistemlerin yatay ve düşey alüminyum strüktürel giydirme cephe elemanları, taşınabilir büyüklükte, bir veya iki aks genişliğinde, fabrikada imal edilip modüler panel olarak şantiyeye sevk edilir. Hazırlanan modüler paneller, camları ve tüm aksesuarları monte edilmiş olup bitmiş yapı elemanlarıdır. Montaj işlemi raylı taşıyıcı sistem, montaj platformu, vinç vb. yardımıyla yapılır.

 • modüler panel cam cephe sistemi

  Modüler panel cephe

  Modüler panel giydirme cephe sistemi; Yapının yüksek olmasına ve açıklıkların fazla olmasına rağmen, kullanılan taşıyıcı profiller zarif, ince ve estetiktir. İç mekanda yatayda ve düşeyde 25mm görünecek şekilde uygulanabilir.

 • panel giydirme cephe sistemi

  Panel cephe

  Panel giydirme cephe sistemi; Geniş açıklık ve yüksek yapılarda kullanılan modüler sistem, dışardan tamamen silikon cam görünümlü olarak uygulanmaktadır. İsteğe göre istenilen bölgede farklı ürünlerin kullanılmasına kolaylık sağlar.

 

Planer giydirme cephe sistemi

planer spider giydirme cephe sistemi

Planer cam cephe sistemi

Planer cam dış cephe sistemi : Saydamlığın önemli olduğu projelerde, farklı dizayn edilmiş taşıyıcı sistemler kullanılarak çerçevesiz yapılan bir cam cephe tekniğidir. Transparan cam cephe sistemlerinin diğer cephe sistemlerinden farkı, alt taşıyıcı sistemin alüminyum profillerden değil, onların yerine cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmasıdır. Transparan cephelerin uygulama alanları çoğunlukla alışveriş merkezleri ve mağazalardır. Bu sayede müşterinin rahatlıkla iç mekanı görmesi de sağlanır. Modern cephelerde vazgeçilmez bir sistemdir. Şeffaflığı sayesinde hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında cepheye estetik ve zengin bir görünüş sağlar.

 • planer spider cephe paslanmaz gergi taşıyıcı sistem

  Paslanmaz gergi taşıyıcı sistem

  Cam kolon, paslanmaz çelik, epoksi boyalı çelik veya paslanmaz gergi taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 2’li çelik bağlantı elemanları ve paslanmaz rotiller ile monte edilmektedir. Rotiller, camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal edilmektedir. Planer cam cephe türünde uygulanan camlar, lamine edilmelidir.

 • planer spider cephe cam taşıyıcı sistem
 • Cam taşıyıcı sistem

  Cam taşıyıcılı sistemde, taşıyıcılar temperlidir ve dayanıklılığı yüksek cam elemanlarından oluşmaktadır. Düşeyde birbirlerine, yatayda ise ana strüktüre özel paslanmaz aparatlarla bağlanan bu camlar, özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek montaj yapılır. Cam kolonlar ve cephe camları ısıcam veya lamine camdan oluşur. 

 

Skylight cam çatı sistemi

skylight çatı ışıklık sistemi

Skylight cam sistem

Skylight ışıklık sistemi : Binalardaki doğal aydınlanma problemini çözen estetik bir çözümdür. Ana taşıyıcı çelik konstrüksiyon üzerine alüminyum profiller kullanılarak, ikinci bir karkas oluşturulur. Bu karkasın içerisine uygun ölçülerdeki cam veya opak malzemeler adapte edilir. Skylight sisteminde yatay derzlerde su akışını kesmeyecek şekilde ince kesitli kapak profili uygulanır. Alüminyum profiller ile cam temasını kesen EPDM fitiller kullanılır, dışa açılır kanat yapılabilir. Kanatları manuel mekanizma veya motorlu açkı mekanizmaları ile kumanda edilebilir. Duman, yağmur, rüzgar sensörleri ile donatılarak bina otomasyon sistemlerine bağlanabilir.

 • skylight ışıklık çatı cam giydirme sistemi

  Skylight cam giydirme

  Skylight sistem üzerine kullanılacak camların kombinasyonu; binanın kullanım amacı, bulunduğu yerdeki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenir. Isıcamlar bulundukları yerlere göre güvenlik gerektiren yerlerde lamine güvenlik camı kullanılmalıdır.

 • skylight ışıklık çatı polycarbonate giydirme

  Skylight polycarbonate giydirme

  Skylight sistem üzerine ısıcam alternatifi olarak polycarbonate kullanılabilir. Işıklık yüzeyleri için tasarlanan hafif üründür. Polycarbonate güvenlik ihtiyacına göre bir çok kalınlıkta üretilebilir. Polycarbonate montaj sonrası fitil ve kapak montajı yapılır. Cam derzlerinin silikon ile izole etme işleminin yapılması ile montaj tamamlanır.