Kurumsal


Mutfak Tadilat

Mutfak Tadilat

Mutfak Tadilat

 

Mutfak tadilatı yaptırmadan önce elbette ki bütçemizi doğru organize etmemiz gerekir. Fakat ne kadar bir bütçeyi organize edeceğimizi bilmek de bazen zor olabiliyor. Biz de bu içeriğimizde sizlere mutfak tadilatı ne kadara mal olur, komple mutfak tadilatı fiyatları ne kadardır, merak edilen bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Mutfak Tadilatı Fiyatlandırma Süreçleri

Mutfak tadilatı uygulamalarının doğru şekilde fiyatlandırılması için elbette ki önce keşif yapılması gerekir. Keşif yapımının ardından müşterinin istekleri de göz önünde bulundurularak tadilat fiyatlandırılır. Bu süreçte seçilen modellerden istenilen uygulamaların biçimine kadar pek çok nokta en ince ayrıntısına kadar dikkat edilerek organize edilir. İç mimar, usta ve ev sahibi ile birlikte yürütülen bu süreç için de 3 öğenin de tam olarak doğru şekilde yürütülmesi büyük önem taşımaktadır.

Ortalama Olarak Komple Mutfak Tadilatı Fiyatları-Maliyeti

Komple mutfağı yeni baştan yaratmak için öncelikle dolaplar, duvarlar ve mutfak tezgahları yeniden dizayn edilir. Bu öğelerin en baştan yapılması sırasında seçilecek modellerin fiyatlar da etkili bir rol oynadığı düşünülse de ortalama olarak komple mutfak tadilatı fiyatları verilebilir.

Mutfak Tadilatı Fiyatları

Sıradan

Ortalama

Lüks

İç Mimari Çizim+Tadilat

7.000 – 15.000 TL

15.000 – 25.000 TL

25.000 – 40.000 TL

Duvar+Boya+Tezgah

5.000 – 10.000 TL

12.000 – 18.000 TL

18.000 – 30.000 TL

Mutfak Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Mutfak tadilatının kaç gün süreceği elbette ki tadilat içerisinde neler yapıldığına, ne gibi işlemlerin gerçekleşeceğine göre değişir. Ortalama sürelerin ise tablo biçiminde size aktarmanın daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Mutfak Tadilatı Süresi

Sıradan

Ortalama

Lüks

Komple mutfak tadilatı

10-15 gün

15-30 gün

15-40 gün

Başarılı Tadilat Örnekleri

Tadilat yapıldıktan sonra evlerin her biri büyük bir değişime uğrar. Bu değişimleri görmek de biz ev sahipleri için güzel ilham kaynakları olacaktır. Bu noktada bizler de Evde Mimar olarak özellikle mutfak tadilatı ile ilgili öncesi ve sonrası resimleri sizler için derleyerek tadilat noktasında başarılı olan çalışmaları sizlere aktarmaya çalıştık.

Öncesi ve Sonrası Mutfak Tadilatı Örnekleri

Öncesi ve sonrası tadilat örnekleri incelemek çok daha iyi bir ilham olmaktadır. Özellikle küçük yerlerin de harika olacağı yönündeki görseller çok güzel olacaktır. Biz de sizler için dünyanın dört bir yanından öncesi ve sonrası mutfak tadilatı örnekleri derlemesi yaptık.

 

Mutfak Tadilatı Yaptıranlar Neye Dikkat Etmeli?

Mutfak tadilatı yaptıranlar çok fazla noktaya dikkat etmek zorundadır. Bu dikkate değer çalışmalar hem usta hem de iç mimar ile birlikte konuşularak çözüme kavuşturulmalıdır. Öncelikle mutfak tadilatı uygulamalarına girişmeden malzemelerin neler olacağı, hangi markaların hangi ürünlerinin kullanılacağı net bir şekilde belirlenmelidir. Bu belirleme süreci doğru şekilde yapılırsa çalışan için de ev sahibi için de karşılıklı güveni perçinlemektedir.

Fiyatlandırma ve sözleşme süreçleri çok önemlidir. Burada hem ödemenin nasıl yapılacağı hem de tadilatın ne zaman biteceği büyük önem taşımaktadır. Bu noktaların tadilat sözleşmesi içerisinde var olması gerekir. Örneğin kapıların lake olup olmaması, boyanın kullanılacağı marka ve uygulamaların ne kadar süreceği kesin bir şekilde belirlenmelidir.

Ustanın kabiliyetleri ve öncesindeki tecrübeleri dikkate alınmalıdır. Tecrübeli ve işinde profesyonel çalışan ustalar evinizi çok daha mükemmel hale getirirken tersi durumlarda tadilat süreçlerinden hayal kırıklığı ile ayrılabilirsiniz. Burada çalışacak ekibin geçmişteki işlerini, projelerini inceleyerek ekip seçimi yapmalısınız.

İletişim, ev tadilatı yaptırırken kesinlikle dikkat etmeniz gereken noktalardan biri olmalıdır. Ev sahibi ile beraber kurulan iletişim ne kadar düzgünse süreçte o kadar iyi bir şekilde işler. İç mimarın ev sahibinin isteklerini anlaması, bu istekleri anlayıp doğru şekilde gerçeğe dönüştürmesi bütünleyici ve şeffaf bir iletişim sonucu meydana gelir.

Bu içeriğimizde size mutfak tadilatı ne kadara mal olur, mutfak tadilatı fiyatları ortalama olarak ne kadardır, elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bu yazımızda hem bilgi verici yorumları sizlere aktarmaya hem de ustaların gözünden dikkat etmeniz gerekenlere değinmeye gayret ettik. Umarız sizler için de faydalı olmuştur.