Kurumsal


Otel Tadilat

Otel Tadilat

Oteller

Otel lobi dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken unsurların başında elbette kalite gelir. Otele girildiği andan itibaren kendini yaşatan ve yansıtan kalite, otel misafirlerine ilk önce güven duygusu verecektir. Otelcilik gibi insan yoğun hizmetlerde, diğer tüm duygu, algı ve beklentiler, güven duygusu üzerinde yapılandığından kalite en önemli kriter olmalıdır.

Ardından ise, bir otel lobisinin elbette çok şık olması beklenir. Otelin ‘vitrini’ özelliğinde olan otel lobilerinin kendilerin has bir tarz ve kimlik taşıması, otelin geneli için oluşacak algıda kilit öneme sahiptir. Son dönemde en çok tercih edilen otel lobi tasarımlarının başında şeffaf tasarımlar gelmektedir. Yoğun olarak camın kullanıldığı bu tasarımlar son derece modern ve şık olmakla birlikte, kalite algısı yüksek sonuçlar da yaratır.

otel tadilat
otel dekor

Otel lobi dekorasyonlarında en çok tercih edilen renklerin başında beyaz gelse de, kontrast bir etki yaratılarak vurgulu dekorasyonlar da yapılabilmektedir. Örneğin kırmızı, siyah, kahverengi gibi renklerle kontrastın uyumu kullanılabilir.

Aydınlatmanın otelin genelinde en çok kullanıldığı yer de yine lobilerdir. Gün ışığından içeriye girildiğinde aynı aydınlığın devam ettiği algısı misafirler üzerinde bırakacağı etki açısından çok önemlidir.