Kurumsal


Söve Mantolama

Söve Mantolama

Söve Mantolama

SÖVE

Dış cephe estetik görünüm ve detay çözümlemelerde kullanılan kapı ve pencere söveleri değişik model ve ebatlarda uygulanabilmektedir. 

Konutlarınızın dış cephelerine dekoratif bir görünüm kazandıran söve uygulamaları ile birlikte yağmurla birlikte kendini yıkama ve temizleme özelliği olan özel boyalar kullanılarak zaman içinde kirlenmeleri önlenmekte ve uzun seneler konutlarınıza aynı estetik değeri katmaları sağlanmaktadır. 

Cephe söve uygulamaları, profesyonel metotlar ve ürünler kullanıldığı taktirde yapı ömrüne eş değer ömre sahip olmakta, konutlarınıza değer katmaktadır.

DIŞ CEPHE SÜSLEMELERİ

Dış Cephe ürünleri eski ya da yeni her türlü yapıda rahatlıkla kullanılabilen dekoratif yapı elemanlarından oluşur. Dış cephe süslemelerimiz  yüksek kalite (30dns) EPS malzemeden üretilmektedir.

Dış cephe ürünlerimizin dışı, dış cephe şartlarına dayanıklı akrilik sıva ile kaplıdır.

Ayrıca  Geçmişten Günümüze vazgeçilemeyen ahşap dokuyu straforla bütünleştirerek  ahşap görünümlü yalı baskı ve söveyi üretmektedir. 

EPS yüksek basma dayanımı sayesinde sağlamdır. Bünyesine su almaz ve donma çözülme dayanımı yüksek olmasından dolayımı tabiat şartlarına karşı dayanıklıdır.  Dış cephede ki ısı değişimlerine karşı dayanıklı olduğu üniversite laboratuarlarında test edilmiştir.

Dış cephe ürünlerinin dışındaki özel sıva güneşin ultra viole ışınlarına karşı koruma sağlar, esnek yapısı sayesinde çatlamayı ,kırılmayı ve yaşlanmayı engeller.

Söve, Denizlik, Kilit Taşı, Yalı Baskı, Payanda, Sütun, Sütun Başı olmak üzere çeşitli profilleri mevcuttur.

Dış cephe kaplaması olarak çok avantajlı olmasının sebebi basit anlatımla sıvalı bir strafor olması sebebi ile ek file sıva gerektirmeden dış cepheye doğrudan uygulanıp boyanabilmesinden ileri gelmektedir.

Söve Uygulaması Nasıl Yapılır?

1.Cephelere iskele kurulur. 

2.Birbirini takip eden yüzeyler için ip atılır. 

3.Sövelerin  uç kısımları makine ile kesilerek arka yüzeyi yapıştırıcı ile  taraklanarak cepheye tutturulur.

4.Pencere üstleri ve diğer malzemlerde kapak yapılması gereken yerler makine ile kesiler deniz tutkalı ile tututrularak yapıştırıcı ile  cepheye monte edilir .

5.Pencere üzerlerine ve kat silme üzerlerine mastik geçilir .

6.Her boya en az 3 adet gelecek şekilde çivilenerek . kuruma gerçekleşince çiviler sökülür .

7.Tüm ek yerleri deniz tutkalı ile yapıştırılıp şişen deniz tutkallarının taşan kısımları spatula ile temizlenir.

8.Tüm ek yerleri ve çivi yerleri tamir harcı dile rutuş yapılarak kuruma tamalanınca  yüzey düzgünlüğü sağlanarak şekilde zımpara işlemi yapılacaktır. 

9.Uygulanan tüm malzemelerin terazide olmasına özen gösterilir. 

10.Daha sonra astar uygulanarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

Dış cephe söve ürünleri hali hazırda mevcut yapı veya yeniden inşa edilen bütün yapılarda kullanılabilen hafif dekoratif dış cephe söve elemanlarıdır.

Dış cephe profillerimiz B1 sınıfı Alev almaz Beyaz EPS strafor Polistiren malzemeler kullanılmaktadır.. Dış cephe söve ürünlerimiz doğal hava şartlarına karşı zarar görmemesi için üzeri, akrilik esaslı içinde birçok mineral barındıran söve harcı ile sıvanarak kurutulmaya bırakılır.

Dış Cephe Kaplamaları günümüz teknolojisiyle strafor söve olarak üretilen yüksek ısı yalıtım özelliği taşıyan Ahşap desenli cephe kaplaması olarakta üretilmektedir.  

 

FUGALI MANTOLAMA

Fugalı ısı yalıtım kaplamaları 6 çeşit kimyasal ve çeşitli minerallerden oluşmakta ve zor hava şartlarına dayanımları yüksek olduğundan olumsuz hava koşullarından etkilenmemekte dolayısıyla EPS yalıtım levhaları üzerinde yüksek dayanıklılık sağlamaktadırlar. 

Fugalı mantolama kaplamaları 2 farklı metotla uygulanabilmekte ve konutlarınıza değer katmaktadırlar.

1- Dış cephe yalıtımında kullanılan levhalar (EPS,XPS vb..) duvara aşağıdan yukarıya kadar tesbit edilir, fuga kanalları istenilen bölgelere özel kesim aletleri ile açılır ve alüminyum fuga profilleri yerleştirilir.

2- Özel olarak imal edilmiş fuga profilleri mantolama levhaları ile birlikte uygulanır,kesim işlemi yapmaya gerek yoktur. Birinci yöntemden daha hızlı uygulanabilir, birleşim yerlerinde ısı köprüsü oluşturmaz.

Fugalı Mantolama ; Fugalı kaplamalarda expanted polistren Eps strafor istenilen kalınlık ve modellerde şekillendirildikten sonra Akrilik emülsyon esaslı dış cephe sıvası ile kaplanım kullanımıza sunulmaktadır.

Fugalı Mantolama kalınlıkları 3 cm den başlamakta talebiniz ve istediğiniz doğrultusunda istenilen kalınlıklarda uygulanabilmektedir.

Isı yalıtımında en çok tercih edilen Eps Strafor düşük maliyetlerle yüksek ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra straforun kapalı gözenekli yapı sayesinde nem ve rutubet önleyici ektiside yüksektir.

Uygulamada kullanılan Akrilik Emülsiyon esaslı sıvanın esnek ve sağlam yapısı olması itibariyle yeni binalarda binanın zemine oturması esnasında cepheyle bütün olarak haraket edip zamanla oluşabilicek çatlamaların önüne geçilmektedir.

Fugalı Mantolama uygulamalarında plakaların ek yerlerine thermosiding söve tamirharcı kullanılması azemi ölçüde önemli ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır.Yapılcak tamirlerde kullanılacak tamir harcı cephede tümüyle homojen bir yüzey elde etmemize imkan sağlar ve de farlık sıcaklık ve bina hareketlerinde kaplama ile aynı oranda hareket edeceğinden zamanla oluşabilicek kılcal çatlakarın oluşumuna ve cephenizin su alması gibi durumların önüne geçilmesini sağlamaktadır.

 

 

 Yalı Baskı Dış Cephe Kaplamaları

Doğal malzemeler kullanılarak üretilen yalı baskı cephe kaplamaları sahip olduğu ahşap görünümü ile cephelere estetik bir görünüm kazandırır.

Üzerine boya uygulaması yapılabilir, neme karşı dayanıklıdır kabarma ve dökülme yapmaz, uzun süreli dayanım özelliğine sahiptir, ısıya ve ateşe dayanıklıdır, her türlü binaya rahatlıkla uygulanabilir.

EPS ısı yalıtım levhalarının üzerine akrilik esaslı elyaflı sıva kaplanması yöntemi ile üretildiği için, hem ısı hem de su yalıtımı kabiliyeti vardır, dış cephe kaplama firmaları uygulama kalitesine göre  %50-60 arası ısı yalıtımı sağlayabilir.

Yalı Baskı Uygulaması Nasıl Yapılır?

1.Cephelere iskele kurulur 

2.Yalı baskı levhalarının harç taşan uç kısımları makine ile kesilecek arka yüzeyi yapıştırıcı ile  taraklanarak yapıştırma yolu ile şaşırtmalı olarak cepheye tutturulur.

3.Metrekareye  6 adet gelecek şekilde dübellenecektir . Dübel yerleri derz araları veya söve altlarına denk getirilir 

4.Tüm ek yerleri deniz tutkalı ile yapıştırılıp şişen deniz tutkallarının taşan kısımları spatula ile temizlenir.

5.Tüm ek yerleri Stroline   tamir harcı ile rotuş yapılarak kurumaya bırakılır , kuruma   tamamlanınca       yüzey düzgünlüğü sağlanacak şekilde zımpara işlemi  yapılır. 

6.Daha sonra astar uygulanarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

İsterseniz “Mantolama Nasıl Yapılır"  başlıklı yazımızı inceleyebilir ve mantolama konusunda daha çok bilgi edinebilirsiniz.

Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz Kesşif Formunu doldurabilir veya 0532 261 13 26   - 0242 421 44 45  numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

Antalya ve Çevresi Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası… Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla Walther Plus +90 532 261 13 26