Kurumsal


Tasyünü Asma Tavan

Tasyünü Asma Tavan

Tasyunu Asma Tavan
 

Taşyünü Asma Tavan 

 

 

Taşyünü Asma tavan Panelleri ; yeni nesil biyo çözülgen , ses ve ısı izolasyonu özelliklerine sahiptir. Taşyünü plakalar uyumlu T taşıyıcı profil ve aksesuarlar ile kolay montaj-demontaj edilebilen asmatavan malzemesidir.  Taşyünü asma tavan plakalar, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularındaki beklentileri ekonomik bir şekilde karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen asmatavan olmuştur.

Taşyünü Asma Tavan
Taşyünü asma tavan; ezilerek toz durumuna getirilmiş bazal taşının, farklı kimyasal materyaller ve geri dönüşüme sahip atık materyallerle birleştirilmesiyle oluşturulan malzemeye taşyünü asma tavan denir.
 
Taşyünü Asma Tavan Üretimi
Taşyünü asma tavan; İçerdiği %54 miktarındaki bazal taşı, %36 miktarındaki kimyasal materyaller ve % 10 miktarındaki geri dönüşüme sahip atık materyallerin 3.000 c° sıcaklıkta sıvı hale getirilmesiyle ve bu sıvının kalıplara alınarak basınca tabi tutulmasıyla üretilen meteryale taşyünü asma tavan denir.

Taşyünü asma tavan sağlıklıdır, insan yaşamına zarar verici özellikleri bulunmaz. Taşyünü asma tavan kanserojen nitelikteki asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler tüm panellerde uygulanmaktadır.


 
Taşyünü Asma Tavan Uygulaması
İlk önce; taşyünü asma tavan uygulama  yapılacak olan mekanın hortum terazi yada lazer ile asma tavan kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili yerleştirilir. 360 cm. boyundaki esas taşıyıcılar çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa kullanılarak tavana asılır. Asılan esas taşıyıcılar başlangıç duvarından en fazla 60 cm mesafede olabilirler. İkinci esas taşıyıcı da aynı yöntemle yerleştirilir. Esas taşıyıcı ile ikinci esas taşıyıcı arasında 120 cm mesafe bulunmalıdır. 120 cm uzunluğundaki tali taşıyıcılar, 60 cm aralıklarla döşenerek esas taşıyıcılara bağlantıları yapılır. Daha sonra tavanda oluşmuş olan 60x120 ölçülerindeki dikdörtgenler de tali taşıyıcı ile bölünür ve 60x60 ölçülerinde kareler elde edilir. Elde edilen 60x60 ölçüsündeki karelere taşyünü asma tavan  panelleri yerleştirilir ve tavan tamamen döşenir.
 
Taşyünü Asma Tavan Özellikleri
Taşyünü asma tavan insan yaşamını tehdit etmez, sağlıklıdır.
Taşyünü asma tavan %70 , %95 ve % 100 oranlarındaki rutubete ve neme dayanıklıdır.
Taşyünü asma tavan sesi yalıtma özelliğine sahiptir. Böylece mekandaki sesleri netleştirir.
Taşyünü asma tavan 'da tadilat yapılması durumunda, yapılacak olan tadilat işlerine büyük bir kolaylık sağlar.
Taşyünü asma tavan monte edilmemiştir, gerekli durumlarda taşınabilir.
Taşyünü asma tavan mevcut renk beyazdır, istenildiğinde özel renk mevcuttur.
Taşyünü asma tavan gerektiği zaman boyanabilir özelliktedir.
Taşyünü asma tavan yangın gibi durumlarda ateşe dayanıklılığı sağlayan maddeler içerir.
Taşyünü asma tavan çeşitli özelliklerde taşıyıcı ve kenar bitiş ayrıntısı mevcuttur.
Taşyünü asma tavan düz panel ve sarkmalı çeşitleri mevcuttur.
Taşyünü asma tavan diğer normal tavanlara göre ışığı daha fazla yansıtır.
Taşyünü asma tavan ile paneller arasında mesafe bulunmaktadır. Böylece ısı dengelenebilmektedir.